PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1465}

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
7,2 226 940
ocen
7,2 10 1 226940
5,2 24
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część II Atak klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Efekty specjalne

ocenił(a) film na 8

Bardzo chciałbym, żeby wróciły efekty specjalne zlat 80 i 90, a komputerówki byłyby pomocą dla
filmi, dopełnieniem. Dlaczego?

Porównajcie sobie np szturmowców (czy klonów nie pamiętam) w 3 części SW. Byli
wygenerowani komputerowo (mam na myśli scenę, gdzie znajdują poparzonego Anakina). A
teraz porównajcie ich ze szturmowcami. Którzy są bardziej realni.

Albo mistrz Yoda albo Jabba. W 2 i 3 części (Yoda) i w 1 (Jabba) wygląda jak z gry
komputerowej średniej grafiki. W Starej trylogii wygląda realnie, chociarz nie wykonuje pełnych
ruchóchów (kukiełka).

I to co mnie najbardziej denerwuje: green screen. Nie wiem ile w 2 części jest obrazów na nim,
ale na pewno dużo. A kiedyś trzeba było się napracować, żeby stworzyć np takie Miasto w
Chmurach. A dzisiaj? Walnie się to na green screenie, coś tam w komputerku doda i już mam
oszałamiającą, sztuczną scenerię. Rozumiem, że np taki ''Avatar'' jest bardzo prawdziwy, ale ja
wiidzę jego sztuczność. Kiedyś filmy kręciło się z wyobraźnią, dzisiaj z komputerem.To jest tylko
moja opinia, więc nie szykanujcie mnie :)

ocenił(a) film na 8
Dudu_fw

Nikt cię nie będzie szykanować bo wielu ludzi o wyrobionym guście ma już przesyt efektów komputerowych w filmach. Ostatnie filmy gdzie twórcy potrafili z umiarem dawkować animacje komputerowe to X Men czy Piraci z Karaibów. Scena jak NIghtcrawler dokonuje zamachu na Biały Dom czy Latajacy Holender i jego oślizgła załoga z kapitanem Davy Jones na czele mimo wielu bardziej efektowniejszych produkcji bronią się swoją efektownością. Upadek tych technik efektów specjalnych rozpoczął się w roku 2001. Na przykładzie chodziażby Jurassic Park 3 i Mumia Powraca. W tych filmach animowane komputerowo postaci jak np. mumia kapłania Imhotepa, Król Skorpion, Velociaptory albo walka Spinozaura z Tyranozaurem trąci komputerową sztucznością i niejakością. A tymczasem poprzednie części filmów z tego cyklu jak Mumia z 1999 czy Zaginiony Świat z 1997 mimo to nadal potrafią zrobić wrażenie swoją jakością, podająć za przykłąd wygenerowaną cyfrowo panoramą starożytnego Egiptu, miesożernych skarabeuszy czy dla odmiany dwa przykłądy komputerowej ingerencji w Zaginionym Świecie takich pękająca szyba pod ciężarem Sary czy Tyranozaur demolujący San Diego pod koniec filmu. Nowe Gwiezdne Wojny Lucasa to chała. Zwykła popisówka, która miała zakrywać błędy aktorskie i scenariusza, aby megaloman Lucas mógł się pochwalić że ma całkowity monopol w realizacji swojej produkcji pełniąc funkcję szefa od efektów dźwiękowych, wizualnych, scenariusza i stołka reżysera.

ocenił(a) film na 8
rusekolsztyn

Dokładnie. Chociarz cz 3 im nawet wyszła. Może to co piszę jest niezbyt normalne dla mojego wieku (15lat), ale jestem staromodny. Mam nadzieję, że w Disneyowskich SW efekty komputerowe wykorzystają w takim stopniu, jak w Piratach z Karaibów, a nawet mniejszym :) Pozdro

ocenił(a) film na 7
Dudu_fw

Też sie zgadzam co do efektów komputerowych,za dużo ich ,psują chociazby szturmowców itd,ale cóż,narzekać można a ta cała saga to dzieło Lucasa,jednym się podobała bardziej ta część drugim inna,pozatym łatwo nam krytykować,ale To Lucas stworzył to dzieło od początku pisząc na pustych kartkach historię miedzygalaktyczną,jak sie komu nie podoba to niech zostanie reżyserem i stworzy swój sciente fiction film,a to naprawdę nie latwe,tez narzekam na nowe części,chwilami czuję zbliżoną atmosferę do starych części,ale co? równie dobrze mogły by wogóle nie powstać i byśmy nie ujrzeli części 1,2,3.

ocenił(a) film na 7
darecki77

a było w tych nowych 6 godzinach 1,2.3. częsci parę ciekawych histori

ocenił(a) film na 8
darecki77

Tak masz rację. Mi też bardzo podobają się 1,2,3 nawet z tymi efektami specjalnymi, ale było ich trochę za dużo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones