PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1465}

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
7,2 227 088
ocen
7,2 10 1 227088
5,3 25
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część II Atak klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Dobrze

ocenił(a) film na 8

Po dość nieudanym rozpoczęciu nowej trylogii, twórcy podnieśli się do góry, nie unikając jednak przy tym potknięć. Mowa o Christensenie, który jest za mało męski do tej roli, a sceny jego miłości z Padme są momentami irytujące. Ewan Macgregor jest fajniejszy niż w Mrocznym Widmie, pasuje mu broda :)

Ogólnie wizualnie bardzo dobrze, mnóstwo bardzo ciekawych i POMYSŁOWYCH scen, jak np. arena. Momentami film jest nudnawy, jednak lepszy od poprzednika, po prostu - bardzo dobry.

8/10 :)

szymon0018

Arena jednak w jednym momencie była naiwna. Chodzi mi o to, że Jedi tak bezsensownie wychodzili i tak wielu z nich ginęło na arenie w starciu ze zwykłymi blaszakami. Po co oni wszyscy tam w ogóle zeskakiwali? Trochę jak mięso armatnie.

ocenił(a) film na 6
Micman1995

Żeby było widowiskowo. ;)
Tak samo można zapytać dlaczego Dooku ucieka, skoro już zajął Yodę ratowaniem Kenobiego i Anakina? Mógł sieknąć mieczem, albo trzasnąć błyskawicą i zabić Yodę. Cała scena z tyłka.

Hotora86

Chciał dać im fory :D do sw mam jednak sentyment i zawsze bardzo dobrze mimo wszystko mi się je ogląda. Stąd ósemeczka ;)

ocenił(a) film na 6
Micman1995

Ósemeczki się należą starej trylogii. Nowa pokazuje zubożenie intelektualne społeczeństwa, która stronę wizualną ceni ponad fabularną.

Hotora86

Taką ocenę wystawiłem i już. Nie moja wina, że mam do NT spory sentyment. Ale ST to ukochany klasyk. Jeden z bardzo niewielu filmów z dziesiąteczką u mnie. Możesz się śmiać, ale ja nie wstydzę się tego, że jestem subiektywny ;)

ocenił(a) film na 6
Micman1995

Pisałem tylko o moim zdaniu. Absolutnie masz prawo do własnej oceny i nie masz się czego wstydzić. Gdyby wszyscy oceniali tak samo to na co komu byłby Filmweb? ;)

Hotora86

No tak, rozumiem :p moja odpowiedź zabrzmiała tak surowo, zwłaszcza na początku, ale niczego takiego nie miałem na myśli :)

A tak mówiąc np o gatunkach filmowych to tez też wiadomo, że ktoś jedne uwielbia, a innych nie cierpi. Ale gdyby miały istnieć tylko lubiane przez nas gatunki filmowe to byłby dramat :D

I tak myślę sobie, że dla niektórych 6ka dla Ataku Klonów to i tak za dużo. I faktycznie film jest trochę taki rozmazany i rozklekotany. Ale ma sceny i ten klimat, które bardzo lubię ;)

ocenił(a) film na 6
Micman1995

Mój kumpel jakoś się uchował i do tego roku nie obejrzał żadnego z filmów GW w ogóle. Pewnego dnia zrobił sobie maraton, ale zaczął od NT, czyli części 1, potem 2, 3, 4, 5 i 6. Ostatnie trzy wydały mu się nudne (!) w porównaniu z tempem 1-3, a jego ulubiona część to... 3! Byłem w szoku, ale cóż, gusta i guściki. :P

Hotora86

Mi jako całość bardziej podobała się Stara Trylogia, ale jeśli chodzi o muzykę i walki będzie to zdecydowanie Zemsta Sithów :)

Spodobała mu się bardziej Nowa Trylogia, tak? No cóż... jeżeli nie wymagał zbyt wiele po chociażby samych dialogach i liczył tylko na akcję i ogólne wow wywołane efektami, to mogę nawet zrozumieć ;)

Micman1995

Ale i tak z efektami bardziej się postarali w latach 70/80. Wtedy efekty były prawdziwym majstersztykiem ;)

ocenił(a) film na 6
Micman1995

IMHO kukiełki mimo wszystko wyglądają na filmie bardziej realistycznie niż komputerowe postacie. Tak samo w serii Jurassic Park.

Hotora86

Jurassic Park to bardzo dobry przykład :)

ocenił(a) film na 8
szymon0018

Może Christensen też powinien zapuścić brodę ;) Nie ma lepszej metody na wizualne dorośnięcie.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Vader z brodą xD? I tak by mu spaliła, a i tak w Zemście Sithów jej nie miał.

szymon0018

Moim zdaniem Christensen idealnie pasował do tej roli. "Za mało męski" wole zdecydowanie takiego niż jakby miał gra Anakina jakiś łysy osiłek ;p Poza tym Anakin był młody w II czesci, miał 19 lat więc ciężko żeby wyglądał jak dojrzały facet...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones